FCSL90R005DER
Mfr.Part #
FCSL90R005DER
Description
RES 0.005 OHM 0.5% 4W 3518
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Power (Watts) :
4W
Resistance :
5 mOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%